Vybírejte si úvěr chytře – poradíme vám, jak na to

pujckyVybrat si nejlepší půjčku není jen tak – nabídka bankovních i nebankovních úvěrů je obrovská a kromě toho, že neustále vznikají nové a nové úvěrové společnosti, tak u těch stávajících se často mění podmínky jejich půjček. Vedle seriózních poskytovatelů se navíc na trhu pohybují i podvodníci, kteří pod záminkou půjčky pouze okrádají důvěřivé lidi o peníze. Naštěstí ale existují specializované weby, díky kterým se můžete riziku podvodu zcela vyhnout a ještě ušetříte spoustu času i peněz.

Vše potřebné naleznete na internetu

Při hledání vhodné půjčky nemusíte navštěvovat jednotlivé úvěrové společnosti, ale všechny informace najdete na internetu, kde má každý solidní poskytovatel vlastní webové stránky. Ještě rychlejší a pohodlnější jsou pak nezávislé finanční portály, které se zaměřují na srovnání půjček. Jejich součástí je nejen porovnání úvěrů podle různých parametrů, ale také podrobné recenze půjček, tabulky splátek, reference od lidí, kteří už danou půjčku měli a spousta dalších informací, které vám pomohou s rozhodnutím. Na jednom místě si tak můžete snadno porovnat např. výši úroků, dobu splatnosti nebo maximální výši půjčky.

Zatímco u bankovních úvěrů jsou obvykle nízké úroky, nebankovní půjčky mívají úrokové sazby docela vysoké – neplatí to ale vždy, jednou z výjimek je půjčka Cofidis. Nevýhodou jsou ale poměrně přísné požadavky, které je nutné splnit. Naopak firmy, které půjčují každému, mívají často příliš vysoké poplatky.

Srovnávače zahrnují široké spektrum půjček

Internetové stránky se srovnáním půjček obsahují prakticky všechny dostupné typy úvěrů – najdete na nich např. rychlé půjčky do výplaty, SMS půjčky, půjčky bez nahlížení do registru dlužníků, hotovostní půjčky nebo půjčky zdarma. Výhodou je mimo jiné i možnost přejít na formulář se žádostí rovnou ze srovnávače, bez zbytečného hledání stránky přes vyhledávací weby. Navíc máte jistotu, že si o úvěr žádáte u seriózní firmy, na kterou se dá 100% spolehnout.

I bez příjmu se dá získat výhodná půjčka

Hodně lidí, kteří mají zájem o úvěr, je buď nezaměstnaných nebo nemohou z nejrůznějších důvodů doložit potvrzení o svých příjmech. Pokud mají vlastní nemovitost, mohou si zažádat o půjčku se zástavou, pokud ne, jsou pak jediným možným řešením nebankovní půjčky bez doložení příjmu. Jedná se vesměs o menší úvěry s krátkou dobou splatnosti (typickým příkladem je třeba rychlý úvěr ve výši 5 000 Kč na 30 dní), často navíc s docela vysokými poplatky. I to ale neplatí úplně vždy – některé úvěry bez doložení příjmu se dají získat i zdarma, zcela bez úroků a poplatků.

Půjčujte si jen od prověřených společností

Mnoho lidí dělá při sjednávání půjčky jednu velkou chybu – neprověří si jejího poskytovatele na internetu a pak se diví, že naletěli podvodníkovi. Vyhnout se tomuto nebezpečí je ale docela snadné – stačí jen použít internet, nikdy neplatit žádný poplatek předem, nevolat kvůli půjčce na speciální předražené linky a použít některý z webových serverů, jež se specializují na srovnání půjček. Inzeráty s telefonním číslem bez webové stránky, nabídky půjček vyvěšené venku na ulici, úvěry od soukromých osob na směnku apod – to vše jsou velká a zbytečná rizika. Dnes už může získat půjčku skoro každý, komu již bylo 18 let – nabídka nebankovních úvěrů je nesmírně pestrá a vybrat si z ní mohou i nezaměstnaní, lidé se záznamem v registru, senioři, matky na mateřské nebo studenti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *